Jak łatwo zapłacić na aliexpress?

jak płacić na aliexpress przelewy24

Jakiś czas temu aliexpress wprowadziło możliwość płacenia za pomocą przelewy24. Jest to dziecinne łatwe, płatność przebiega w ten sam sposób jak na allego przy pomocy payU.

Nie potrzeba żadnej karty, konta walutowego czy innych cudów. Wystarczy normalne konto w banku. Nie tracimy wielkich pieniędzy na przewalutowaniu.

Dzisiaj w ten sposób, na potrzeby poradnika, kupiłam czapkę za 2.55. Przy dzisiejszym kursie dolara (3,71 zł) na walutomat.pl wychodzi 9,46 zł.
Płacąc przez przelewy24 zapłaciłam niewiele więcej, bo 9,78 zł co daje 3,83 zł za 1$ dolara czyli różnica 12 gr – przy małych zakupach to nie boli, a przecież w większości takie się robi na aliexpress.
Specjalnie dla Was stworzyłam mini poradnik jak łatwo, miło i przyjemnie ( pod warunkiem, że nie są to ostatnie pieniądze na bułkę i parówkę 😀 ) płacić na aliexpress. 🙂

Pierwszym krokiem jest oczywiście rejestracja i wybór produktu. Czym się kierować przy wyborze przedmiotu opisałam w poprzednim poradniku.

Można tam też znaleźć informacje na temat płatności kartą od konta walutowego, jednak płatność prosto z konta złotówkowego, jest łatwiejsza i szybsza.

Screenshot_6
Po wyborze przedmiotu klikamy ‚Buy Now”, przekierowuje wtedy nas na następną stronę:

Screenshot_7

1. Sprawdź czy adres i dane do wysyłki są prawidłowe
2. Upewnij się, że cena i kolor zgadzają się. Co do ceny to uczulam szczególnie gdy bierzesz więcej niż jedną rzecz, czasem nagle pojawia się jakaś kosmiczna cena za przesyłkę i trzeba rozbić zakupy na kilka płatności, żeby to ominąć. 😉
3. Jeśli wszystko jest ok kliknij „Place Order

Screenshot_9
W oknie płatności kliknij zakładkę Przelewy24 i następnie „Pay Now„.

Screenshot_10
Po kliknięciu Pay Now pokazuje się takie okno, prawda, że znajome? 🙂 Wybierasz swój bank, logujesz się na stronę i dokonujesz płatności.
Po zapłaceniu dostaniesz na maila na którym masz zarejestrowane konto aliexpress potwierdzenie zapłaty:
Screenshot_11

Teraz musi się trochę przemielić przez system, od kilku do kilkunastu godzin i sprzedawca będzie szykował paczuszkę do wysłania. 🙂

Istotny jest fakt, że jeśli z zamówieniem coś będzie nie tak i będziesz zmuszony założyć spór to pieniądze wracają na Twoje konto. 

Reklamy

16 komentarzy

  • Hi,
   It’s hard to say exact time delivery. The fastest which I had was 1 week. The slowest – 2 months. It depends on many factors (when the sellers shipps order, place which he sends, place where you live). I think that optimum time (from shipps China to Poland) is 1 month.
   You can tracked your orders on: http://www.17track.net/en/

   Polubienie

   • Hey there,
    I wanted to know about the place you get your purchases delivered to? Do you get them at your adress? Or there a customs office here in Warsaw where you have to go to get the products?

    Polubienie

    • Yes, I get them at my hom adress. Sometimes customs hold my pack and they wanted screens confirmation price (they send letter to my adress with information). When the price is over than ~40$ they could added taxex (23% vat).

     Polubienie

  • TO w tedy wybierasz „Traditional transfer” w opcjach na przelewy24, robisz przelew na odpowiednie dane, albo drukujesz, idziesz na pocztę i wiadomo…

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s